Jak pokonać stres i lęk w pracy?

Witam. Zacznę od tego,że jestem w kropce... mam 20 lat, od poniedziałku zaczynam pracę,jeśli dobrze pójdzie może i zostanę w niej na dłużej,problem tkwi w tym,że przez lęki,i to,że w dużym gronie ludzi nie daje rady. Ze stresu czasami,aż wpadam w panike,nie radzę sobie z otoczeniem,myślałam że to minie,ale coraz bardziej sytaucja się nasila... boje się,że znowu coś zrobie i zrezygnuje z pracy,ponieważ przerośnie mnie to,że będę otoczona ludźmi. Nie mam pojęcia,co mam robić. Wykańczają mnie spotkania z ludźmi. Nie wiem,jak to dokładnie opisać,nie jestem po prostu zdolna do utrzymywania kontaktów z ludźmi. A to przystwarza mi wiele problemów. Nie wiem,co mam robić,czasami mam dość.

Dzień Dobry Pani :)

Zacznę od pogratulowania Pani nowej pracy.

Warto byłoby skontaktować się z Psychologiem pracującym w paradygmacie poznawczo-behawioralnym (do czego Panią zachęcam).
Terapia poznawczo-behawioralna jest skuteczną metodą pracy z symptomami lękowymi.

Z życzeniami dla Pani tylko pozytywnych doświadczeń,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605