Jak skutecznie rzucić palenie w młodym wieku?

Mam 22 lata i palę papierosy od 14 roku życia i od jakiegoś czasu wydaje mi się że mój ogólny stan zdrowia(samopoczucia) ulega zmianie. Chciałbym przestać odczuwać potrzebę zapalenia papierosa lecz to bard zo trudne, w szczególności że palę już długi czas i zdaje sobie sprawę z tego iż jako bardzo młoda osoba zacząłem palić i utrudnia mi to zakończenie przygody z tytoniem ponieważ bardzo trudno mi wrócić myślami do momentu w którym mój organizm funkcjonował bez żadnych używek. Moje pytanie brzmi jak powinienem nastawić się psychicznie i Jakie kroki powinienem podjąć(bez zamienników typu plastry i innych świńst) chciałbym oczyścić swój organizm i przywrócić mu pierwotną kondycje która w naturalny sposób będzie funkcjonować.

Dzień Dobry Panu:)

Zacznę od pogratulowania Panu decyzji o zaprzestaniu palenia!
Skuteczna byłaby dla Pana psychoterapia pod okiem Psychologa specjalizującego w paradygmacie poznawczo-behawioralnym, do Pana czego zachęcam.

Z życzeniami dla Pana powodzenia i radości,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 449 605