Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak skutecznie rzucić palenie papierosów?

Witam. Jak rzucić palenie papierosów bardzo bym chciał? Po ilu dniach ustępuje głód nikotynowy od nie palenia. Pale 3, 5 roku 1 paczkę na 3 dni czasami na 5. Czy będę czuł sie tak jak w okresie, kiedy nigdy nie paliłem czy już zawsze trochę będzie mnie ciągnęłoby zapalić ? Dodam jeszcze że mama paliła w czasie ciąży i w czasie gdy byłem dzieckiem Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu

Palenie papierosów w ciąży jedną z przyczyn ADHD

W rzucaniu palenia najważniejsza jest motywacja. Samo uzależnienie w stopniu fizycznym nie jest wysokie. Większe jest uzależnienie behawioralne. A najtrudniejsza zmiana nawyków i nauczenie się innych sposobów regulowania napięcia oraz sprawiania sobie przyjemności. Warto także pamiętać, że często do palenia ciągną sytuacje, w których wcześniej papieros nam towarzyszył. Dlatego warto unikać (przynajmniej na początku zrywania z nałogiem) miejsc i sytuacji, w których najczęściej sięgał Pan po papierosa. Oczywiście w miarę możliwości.
A także, by poszukał Pan innych sposobów radzenia sobie z emocjami czy relacjami interpersonalnymi.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Psycholog kliniczny, psychoterapeuta.
0

Uzależnienie fizyczne ustępuje dość szybko, gorzej z uzależnieniem psychicznym. Warto więc sobie uświadomić w jakich sytuacjach sięga Pan po papierosa. Czy w sytuacjach napięcia, nudy, kontaktach towarzyskich…?
Dobrze jest wychwycić ten moment i spróbować zająć ręce i myśli czymś innym. Podstawą walki z uzależnieniem jest motywacja. Proszę też wziąć pod uwagę kwestie zdrowotne, poczytać czym grozi palenie papierosów, jak wpływa na kondycję i stan fizyczny, spróbować sobie je obrzydzić.
Gdyby nie radził Pan sobie sam, można udać się po wsparcie do psychologa, z którym wspólnie ustali pan plan walki z nałogiem.

Pozdrawiam serdecznie.

Dyplomowany psycholog i coach. Absolwentka Szkoły Coachów i Trenerów Grupy TROP.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy