Jak ponownie rzucić palenie?

Paliłem ok 10 lat. Potem z dnia na dzień rzuciłem z Tabexem i nie paliłem wcale przez ponad 5 lat. Po tych 5 latach zapaliłem jednego, drugiego, przy okazji. Od tego czasu wypaliłem ok 4 paczek papierosów. Spróbowałem Tabexu ale nie działa tak jak wtedy, czasami po prostu mam chęć zapalenia. Jak sobie poradzić z całkowitym powrotem do abstynencji? Czy po tych 4 paczkach wypalonych na przestrzeni 2 miesięcy z powrotem się uzależniłem? Dlaczego Tabex nie działa tak jak wtedy?

W rzucaniu nałogu palenia najważniejsza jest motywacja i poradzenie sobie z tzw psychologicznym uzależnieniem (fizyczne w tym przypadku nie jest tak silne jak to psychiczne). Dlatego warto przede wszystkim przyjrzeć się swojej motywacji do palenia, sytuacjom, w jakich najczęściej czuje Pan potrzebę palenia a także temu, jak inaczej niż poprzez używkę można ta potrzebę spełnić i zredukować napięcie, jakie się pojawia.

Life flou therapy.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza