Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 0 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Akcje edukacyjne a rzucanie palenia

Wiele kobiet nie rezygnuje z palenia podczas ciąży. Czy można w jakiś sposób zmienić tę sytuację? Czy akcje edukacyjne mogą cokolwiek zmienić? Obejrzyj film i dowiedz się więcej na ten temat.

Witam. To nie niquitin leczy, to kwestia własnej głowy. Jeśli naprawdę chce sie zaprzestać palić to taki niquitin będzie postrzegany jako pomocny, a jeśli nie, to nic nie pomoże.

0

Najwięcej zależy od motywacji osoby rzucającej. Wielu osobom zmotywowanym podobne systemy (jak Niquitin) bardzo pomagają,. Czasem potrzeba więcej starań, by odnaleźć najlepszą dla siebie metodę zerwania z nałogiem. Przy motywacji i zaangażowaniu jest to jednak możliwe.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0

Nałóg paleia papierosów wynika z uzależnienia fizycznego od nikotyny i uzależnienia psychicznego, które wzajemnie się wzmacniają. Wbrew temu co się powszechnie uważa, uzależnienie fizyczne od nikotyny jest słabe, tym co powoduje, że rzucenie palenia może być trudne jest uzależnienie psychiczne palacza, czyli przekonanie osoby palącej, że palenie daje mu wiele korzyści, z których palacz nie chce zrezygnować. Żeby przestać palić należy przede wszystkim zrozumieć co tak naprawdę się robi, na czym polega nałóg nikotynowy i jak negatywnie działa na psychikę. Kiedy uświadomimy sobie, że palenie tak naprawdę nie daje nam żadnych korzyści, wówczas możliwe jest odstawienie papierosów bez poczucia straty. Nikotynowa terapia zastępcza opóźnia jedynie wyjście z uzależnienia fizycznego od nikotyny i według badań ma minimalną skuteczność. Jeżeli znajdziesz dobrą motywację do zdrowego trybu życia, plastry i gumy nie będą Ci do niczego potrzebne. Więcej informacji znajdziesz na: www.easyquit.com.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy