Co powoduje strach i uczucie lęku?

Witam, mam na imie Agata mam rocznikem 21lat, nie wiem co ze mną się dzieję, od kilku dni czuję strach, lęk w srodku po chwili zaczyna mi się kołatanie serca, robie się dziwna nie wiem jak to opisac poprostu oszolomiona przerażona.. Fakt mialam troche stresu przez ostatnie dwa tygodnie, duzo płakałam duzo prowadziłam klotni z narzeczonym i jego bliskimi. W ciagu 2 tygodni zostalam obrazona ponizona

Warto tutaj rozróżnić lęk od strachu. Lęk ma charakter irracjonalny, nie wynika z konkretnego niebezpieczeństwa, natomiast strach pojawia się w obliczu realnego zagrożenia.
Jednym z objawów, które Pani wymienia jest kołatanie serca, do tego dochodzi uczucie lęku i oszołomienie, przerażenie. Jeśli te objawy trwają krótko, ale się powtarzają, to mogą to być ataki paniki.
Jeżeli martwi Panią występowanie tych objawów to warto zgłosić się do psychologa, psychoterapeuty po pomoc w poradzeniu sobie z takimi napadami.
Pozdrawiam serdecznie.

Dzień Dobry Pani,

Z Pani opisu mam zbyt mały ogląd Pani sytuacji.

Bazując na tym, co Pani napisała, to dużo się u Pani zadziało i równocześnie skumulowało sporo emocji.

Nie wiem, czy ma Pani jakąś bliską i przyjazną osobę, której mogłaby się Pani zwierzyć i do której miałaby Pani zaufanie, na którą mogłaby Pani liczyć.
Jeśli nie, to myślę, że warto byłoby taką osobę mieć, z którą mogłaby Pani porozmawiać.

Moim zdaniem potrzebuje Pani rozmowy z psychologiem, z którym mogłaby Pani pomóc sobie, docierając do przyczyny Pani objawów lęku, kołatania serca i płaczliwości.

Życzę Pani dobrego samopoczucia,
Irena Mielnik-Madej