Jak uwolnić się od lęku, strachu i natrętnych myśli?
Witam, nie mogę uwolnić się od lęku, strachu, natrętnych myśli. Niemalże codziennie boje się, że zemdleję. Ostatnio przez kilka dni bolała mnie głowa, co raczej rzadko mi się zdarza. Wczoraj bardzo bolało mnie serce, mocniej przy wydechu. Ogólnie często mam biegunki, zawroty głowy, niepewność ruchów, nieostre widzenie, ciężkość kończyn. Miewam także napady, chyba napady paniki, kiedy serce bije jak oszalałe, cała drżę, obraz pływa, boję się że zemdleję, wiem że muszę uciekać. Muszę się czegoś trzymać, bo sama nie ustoję. Bywa tak szczególnie w Kościele, kinie, ale często też w domu, tylko trochę lżej. Nie wiem co się ze mną dzieje. Nie potrafię do końca opisać co czuję (bazuję trochę na definicjach z internetu). Podejrzewam nerwicę. Kilka miesięcy temu miałam robione badania, ponieważ podejrzewano problemy z błędnikiem, jednak okazało się, że wszytko jest w porządku. TK głowy także wyszło w normie. Mam 24 lata i w przeszłości miałam problemy, jak by to określić... natury psychicznej, emocjonalnej (problemy w szkole, paniczny strach, ucieczki, cięcie się, itd.), ale nigdy takie. Nie bardzo wiem co robić. Co jest ze mną nie tak?

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Witam Panią,
Opisane przez Panią objawy wskazują na zaburzenia nerwicowe.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym
sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia.
Ludzie cierpiący na zaburzenia nerwicowe często doświadczają
różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych wywołanych
rozchwianiem równowagi układu wegetatywnego,
które jeszcze bardziej potęgują lęk.
Osoby cierpiące na zaburzenia nerwicowe często odczuwają bóle
w klatce piersiowej
, duszności, kołatanie serca…, mają też uczucie
zawrotów głowy, osłabienia oraz poczucie zbliżającego się omdlenia,
które w rzeczywistości bardzo rzadko się zdarza.
Aby skutecznie wyleczyć zaburzenia lękowe i ich uciążliwe
konsekwencje, należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Panią do skorzystania z psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń nerwicowych oraz ich konsekwencjami,
dzięki czemu odzyska Pani spokój i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie
Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl