Jak leczyć ten lęk przed wychodzeniem z domu?

Witam od 8 miesięcy mam strach przed opuszczeniem domu pojawia się ( Szybkie bicie serca i nie raz zawroty głowy i strach ze zaraz zemdleje) Staram się wychodzić co jakiś czas ze śmieciami do bliskiego sklepu. Nie raz pojadę do rodziny autem. Lęk pojawił się u od wtedy gdy zażyłem mefedronu( Małą ilość) Miałem uczucie wtedy jakbym miał zaraz zemdleć szybko biło serce po około 20 minutach wszystko się uspokoiło i wróciłem do domu. Następnego dnia pojechałem do koleżanki pod wieczór złapał mnie atak (kołotanie serca zawroty głowy i nie wiedziałem co się ze mną dzieje) Od tego szpitala zaczą się koszmar.Nie wiem rozmawiałem z rodzicami i w przyszłym tygodniu jadę do psychologa mu wytłumaczyć wszystko co i jak mam bardzo dużo planów na życie i chciałbym to wyleczyć. Długo takie lęki sie leczy? Dodam że w domu czuje się dobrze nie raz nie mam żadnych napadów ani nic mi nie dolega nie raz głowa zaboli ale apap pomoże

Witam Pana,

Opisane przez Pana objawy wskazują na agorafobię,

która przejawia się np. lękiem przed podróżowaniem, lękiem

przed przebywaniem w zamkniętych miejscach, np. w sklepie, w kinie;

lękiem przed przebywaniem w tłumie;

lękiem przed wyjściem z domu… itp.

Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas

osobistej konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym

sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pana życia.

Człowiek dotknięty agorafobią stale doświadcza

obezwładniającego lęku m.in. przed przemieszczaniem się

i w związku z tym nieustannie przeżywa katusze.

Zdarza się, że nawet wyobrażenie sobie tego typu

sytuacji napełnia ogromnym lękiem.

Bardzo ważne jest, żeby Pana problem został prawidłowo

zdiagnozowany i żeby Pana rozpoczął odpowiednią psychoterapię,

gdyż doznawane lęki mogą doprowadzić do izolacji społecznej.

Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.

Terapeuta pomoże Panu odzyskać spokój, równowagę

wewnętrzną i radość życia.

Czas psychoterapii zależy zarówno od nurtu, w jakim pracuje

terapeuta, jak też od systematyczności i zaangażowania

osoby zainteresowanej oraz od umiejętności terapeuty.

Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/