Czy da się wyjść x tego stanu psychicznego?

Witam od 5 lat zmagam się z nerwicą. Od grudnia po traumatycznej dla mnie sytuacji z którą nie mogłam sobie poradzić przestałam wychodzić z domu lub uczestniczyć w rozmowach z innymi ludźmi, byłam tylko ja i moje myśli ,,zamknięte w czterech ścianach". Przez te kilka miesięcy nie mogłam przestać myśleć o niczym niż o tej sytuacji, która mnie zjadała od środka. Wkońcu w marcu przestałam myśleć o tym zdarzeniu. Zaczęłam czuć się okej. Lecz aż do teraz boję sie wychodzić do sklepu czy na dwór sama, mam uczucie niepokoju, trzęse się i mam uczucie jakbym miała upaść oraz mam zawroty głowy i jakby mój wzrok ,,widział wszytsko z bliska". Także mam uczucie, że nic nie jest realne. Pare tygodni temu dostałam leki od psychitry Escitil. Polepszył on trochę sytuacje, lecz czasami dalej występują te lęki przed wyjściem. Czy da się wyjść z tego stanu?

Witam Panią,

Opisane przez Panią objawy często występują razem

z zaburzeniami lękowymi.

Prawdopodobnie stres i przykre doświadczenia z przeszłości,

wywołały u Pani bezpodstawny, a jednak dla Pani przeraźliwy lęk.

Lęk, którego przyczyna często jest nieuświadomiona,

staje się wszechobecny i przyjmuje postać różnych

fobii - stąd u Pani lęk przed wyjściem z domu.

Człowiek dotknięty agorafobią stale doświadcza obezwładniającego

lęku m.in. przed przemieszczaniem się, lękiem przed podróżowaniem,

lękiem przed przebywaniem w zamkniętych miejscach, np. w sklepie,

w kinie, lękiem przed przebywaniem w tłumie, lękiem przed wyjściem

z domu… itp. i w związku z tym nieustannie przeżywa katusze.

Zdarza się, że nawet wyobrażenie sobie tego typu sytuacji napełnia

ogromnym lękiem.

Ludzie cierpiący na zaburzenia nerwicowe często też doświadczają

różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych wywołanych

rozchwianiem równowagi układu wegetatywnego,

które jeszcze bardziej potęgują lęk.

Aby skutecznie wyleczyć zaburzenia lękowe i agorafobię, należy dotrzeć

do źródła problemu i na tej podstawie opracować właściwą

metodę terapii.

Bardzo ważne jest, żeby Pani podjęła odpowiednią psychoterapię,

gdyż doświadczane przez Panią lęki mogą doprowadzić

do izolacji społecznej.

Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.

Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami

zaburzeń nerwicowych i agorafobii, dzięki czemu odzyska Pani spokój,

równowagę wewnętrzną i radość życia.

Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/