Co może znaczyć ten lęk przed wyjściem z domu?

Dzień dobry. Od dłuższego czasu odczuwam dyskomfort przed wyjściem z domu. Kiedy muszę wyjść zaczyna kręcić mi się w głowie , szumieć w uszach , mam wrażenie że nogi robią mi się jak z waty. Najlepiej czuje się w domu. Do tego towarzyszy mi ciągłe uczucie lęku w żołądku. Mam wrażenie pełnej głowy oraz strasznie mam napięty kark przez co czuje jakby wszystko mnie bolało. Co mi może dolegać? Do jakiego lekarza się udać ?

Witam Panią,

Opisane przez Panią objawy wskazują na agorafobię,

która przejawia się np. lękiem przed podróżowaniem, lękiem

przed przebywaniem w zamkniętych miejscach, np. w sklepie, w kinie;

lękiem przed przebywaniem w tłumie; lękiem przed wyjściem z domu… itp.

Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas

osobistej konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym

sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia.

Człowiek dotknięty agorafobią stale doświadcza obezwładniającego

lęku m.in. przed przemieszczaniem się i w związku z tym nieustannie przeżywa katusze.

Zdarza się, że nawet wyobrażenie sobie tego typu sytuacji napełnia ogromnym lękiem.

Bardzo ważne jest, żeby Pani problem został prawidłowo

zdiagnozowany i żeby Pani podjęła odpowiednią psychoterapię,

gdyż doznawane lęki mogą doprowadzić do izolacji społecznej.

Zachęcam Panią do podjęcia odpowiedniej psychoterapii.

Terapeuta pomoże Pani odzyskać spokój, równowagę wewnętrzną

i radość życia.

Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/