Dlaczego mam silny lęk przed podróżą?

Witam może mi ktoś pomóc? Mianowicie od paru miesięcy jest lęk przed podróżą może to i jest agorafobia bo gdy nie jestem na dworze jest lęk w domu ale lekki gorszy jest gdy jestem poza domem zawroty głowy i ciągły strach najgorzej gdy jestem sam aż idę do domu nie raz się przełamię i pójdę do marketu też gdy muszę coś załatwić i wiem że w tym mi nikt nie pomoże i jest to ważne jadę to wykonać ostatnie 2 dni udało mi się jeździć busem podczas podróży nie było źle ale gdy idę jest najgorzej zawroty głowy i nie pokój jestem młodym chłopakiem i nie chce mieć gorszych objawów a niedługo chce zaczynać prawo jazdy ale gdy patrzę na moje lęki to aż sie odechciewa oczywiście plany na życie są i nie dam rady się załamać chce to zwalczyć tylko jak i gdzie i da się leczyć takie objawy w krótkim czasie czy raczej takie coś leczy się latami?

Witam Pana,

Opisane przez Pana objawy wskazują na agorafobię,

która przejawia się np. lękiem przed podróżowaniem, lękiem

przed przebywaniem w zamkniętych miejscach, np. w sklepie, w kinie;

lękiem przed przebywaniem w tłumie;

lękiem przed wyjściem z domu… itp.

Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas

osobistej konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym

sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pana życia.

Człowiek dotknięty agorafobią stale doświadcza

obezwładniającego lęku m.in. przed przemieszczaniem się

i w związku z tym nieustannie przeżywa katusze.

Zdarza się, że nawet wyobrażenie sobie tego typu

sytuacji napełnia ogromnym lękiem.

Bardzo ważne jest, żeby Pana problem został prawidłowo

zdiagnozowany i żeby Pana rozpoczął odpowiednią psychoterapię,

gdyż doznawane lęki mogą doprowadzić do izolacji społecznej.

Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.

Terapeuta pomoże Panu odzyskać spokój, równowagę

wewnętrzną i radość życia.

Czas psychoterapii zależy zarówno od nurtu, w jakim pracuje

terapeuta, jak też od systematyczności i zaangażowania

osoby zainteresowanej oraz od umiejętności terapeuty.

Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/