Czy te objawy rzeczywiście mają związek z depresją?

Witam , od dobrych dwóch lat bardzo źle się czuje . Mam zawroty głowy ,ból brzucha , duszności i ból płuc , uczucie omdlenia , uczucie że zaraz umrę . Na początku w badaniach wyszło mi podwyższony poziom potasu do 6,4 . Pani kazala zbić potas naturalna metoda poprzew picie dużo wody faktycznie po miesiącu było ok . Jednak dalej źle się czułem to zauważyli podwyższone TSH ,na USG powiedzieli że prawie nie widać . Biorę tabletki 50 . Dalej nic to nie zmieniło . Miałem robione badanie moczu ,wątroby ,EKG niby wszystko ok . Doszły biegunki i pani zleciła kolonoskopię też ok , duszności spirometria też ok . Czuje jak serce by mi stawało a zachwile znowu startowało . Zawsze miałem chcec pracować teraz nie chce mi się nic . Chodzę szybko spać i nie czuje się wyspany mam skurcze bóle łydek .dodam że pale . I najczęściej zdarza się atak duszności po papierosie ale nie zawsze . W końcu sam poszedłem do psychologa to Pan stwierdził depresję nerwicowa ale rozmawiał ze mną tak jak by chciał mnie szybko z myć ,może z 10 min nam to zajęło . Już nie wiem co robić .

Witam Pana,

Opisane przez Pana objawy wskazują na zaburzenia nerwicowe.

Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas

osobistej konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym

sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pana życia.

Ludzie cierpiący na zaburzenia nerwicowe często doświadczają

różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych wywołanych

rozchwianiem równowagi układu wegetatywnego,

m.in. przyspieszony oddech, uczucie duszności,

kołatanie serca, przyspieszone tętno, bóle głowy i wiele

innych dolegliwości, które jeszcze bardziej potęgują ich lęk.

Osoby cierpiące na zaburzenia nerwicowe często też mają uczucie

zawrotów głowy, osłabienia oraz poczucie zbliżającego się omdlenia,

które w rzeczywistości rzadko się zdarza.

Aby skutecznie wyleczyć zaburzenia nerwicowe i ich uciążliwe

konsekwencje, należy dotrzeć do źródła problemu

i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Dlatego zachęcam Pana do podjęcia odpowiedniej psychoterapii

u psychoterapeuty.

Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami

jak i przyczynami zaburzeń nerwicowych oraz ich konsekwencjami,

dzięki czemu odzyska Pan spokój, równowagę wewnętrzną

i radość życia.

Gdyby chciał Pan porozmawiać o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/