Czy te objawy są normalne i niedługo ustąpią?

Dzien dobry od 6 dni zażywam citalopram jedna tabletke wieczorem (od 4 miesięcy walczę z napadami paniki). Od 3 dni od zazywania leku mam caly czas pieczenie w klatce piersiowej oraz uczucie duzej dusznosci co również powoduje niepokoj. Czy może to być skutek uboczny leku? Również zauważyłem roznice w tentnie, podczas spokojnego spaceru potrafiło urosnąć do 150 a podczas spoczynku spada poniżej 60. Wczoraj wizyta u lekarza, lekarz osłuchał serce i płuca i nie stwierdził nieprawidłowości, jedynie wysokie cisnienie 145/100, w domu mam różne cisnienie czasami nawet normalne. Proszę o pomoc, czy te objawy sa normalne i powinny niedlugo ustępować?

Witam Pana,

Opisane przez Pana objawy wskazują na zaburzenia nerwicowe.

Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas

osobistej konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym

sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pana życia.

Ludzie cierpiący na zaburzenia nerwicowe często doświadczają

różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych wywołanych

rozchwianiem równowagi układu wegetatywnego,

m.in. przyspieszony oddech, uczucie duszności,

kołatanie serca, przyspieszone tętno, bóle głowy i wiele

innych dolegliwości, które jeszcze bardziej potęgują ich lęk.

Powinien Pan jednak wiedzieć, że farmakologia jest leczeniem

objawowym - leki nie leczą zaburzeń lękowych i nie rozwiązują

problemu, jedynie tłumią objawy.

Warto więc zastanowić się też nad wprowadzeniem

odpowiednio dobranej psychoterapii w proces leczenia.

Aby skutecznie wyleczyć zaburzenia nerwicowe i ich uciążliwe

konsekwencje, należy dotrzeć do źródła problemu

i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Dlatego zachęcam Pana do podjęcia odpowiedniej psychoterapii.

Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami

jak i przyczynami zaburzeń nerwicowych oraz ich konsekwencjami,

dzięki czemu odzyska Pan spokój, równowagę wewnętrzną

i radość życia.

Gdyby chciał Pan porozmawiać o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/