Uporczywe uczucie lęku i strachu

Witam Jestem 21 letnią studentką jednej z Krakowskiej uczelni, od jakiegoś czasu męczy mnie uporczywy strach i lęk. Początkowo był on przed gwałtownym wiatrem, wichurami teraz przy najmniejszym powiewie odczuwam juz napięcie. Boję się burz z towarzyszącym porywistym wiatrem, martwie się wtedy o najbliższych dostaje atak paniki, płacz i nie wiem co mam ze sobą zrobić. Strach ten niszczy mi zycie i paraliżuje je, nie potrafie sobie z tym radzić, nie moge spokojnie spać. Prosze o pomoc!

Dzień dobry!
Rozumiem, ze poziom lęku w dużym stopniu wpływa na Pani komfort. W związku z tym proponuję udać się do lekarza psychiatry. Pomocne może okazać się wsparcie farmakologiczne, choćby doraźnie, np. gdy pojawiają się określone przez Panią warunki atmosferyczne, ale to określi lekarz po rozmowie z Panią. Proszę się też zastanowić nad wsparciem psychoterapeutycznym. Terapia w przypadku objawów lękowych bywa bardzo skuteczna.
Powodzenia!

Witam,
z Pani opisu wynika, ze doświadczany przez Panią wysoki poziom lęku w sytuacji pojawiania się wiatru powoduje u Pani negatywne samopoczucie i utrudnia funkcjonowanie. Z tego względu warto jest skorzystać z profesjonalnej pomocy. W zależności od nasilenia objawów może skonsultować się Pani z psychiatra lub psychoterapeutą. Jeśli chciałaby Pani skorzystać z pomocy w ramach NFZ początkowo konieczna jest konsultacja z lekarzem psychiatrą. Zarówno zastosowana farmakoterapia, jak i oddziaływania psychoterapeutyczne mogą pozwolić na obniżenie natężenia doświadczanych, nieprzyjemnych stanów wewnętrznych.
Gdyby chciała się Pani dowiedzieć więcej na temat lęku oraz możliwych zaburzeń z nim związanych zachęcam do przeczytania artykułu na naszym blogu o zaburzeniach nerwicowych http://poznacsiebie.pl
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka

Witam,
objawy o jakich Pani pisze z pewnością znacząco wpływają na jakość Pani życia.
Na początku może być konieczna farmakoterapia, by poprawić Pani codzienne funkcjonowanie. Proszę jednak pamiętać, że leki skutecznie mogą "maskować" objawy, natomiast nie usuną pierwotnych przyczyn lęku.
Dlatego po wizycie u lekarza psychiatry polecam podjęcie terapii poznawczo-behawioralnej, szczególnie skutecznej w tego typu zaburzeniach.
Jednak by terapia była efektywna konieczne jest Pani zaangażowanie w terapię.

trzymam kciuki za powrót do równowagi
pozdrawiam serdecznie
Aneta Kaluba
www.zmianamyslenia.pl

Szanowna Pani, nie uważam, żeby leki były Pani potrzebne. Najskuteczniejszą metodą leczenia zaburzeń lękowych jest psychoterapia. Najlepiej udać się do terapeuty, który ma również doświadczenie w psychosomatoterapii (metody pracy z ciałem, pracy z oddechem). W Krakowie zapraszam do mojego gabinetu. Zachęcam Panią do zapoznania się z podejściem Metasystemowym na stronie: www.pocieszka.pl , gdzie znajdzie Pani więcej adresy zaufanych specjalistów w Krakowie.
Odsyłam również do artykułów:

http://psychoterapia.natemat.pl/127565,jak-wybrac-dobrego-psychoterapeute

http://opsychiatrii.pl/psychotropy-powoduja-zaburzenia/

http://psychoterapia.natemat.pl/

Pozdrawiam,
Kamil Tarnawski
psychoterapeuta rekomendowany przez
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej