Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 5 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pustka w głowie i zaniki pamięci

Witam,chcialem jeszcze raz sprostowac moje dolegliwosci.Mam 34 lata.Zaczelo sie od nastolatka (nerwica lękowa).Zachorowalem w wieku 21 lat(depresja,ktorą zatrzymalem dawno temu-seronil)+ zapasc w glowie-(scisk glowy z obu stron).Pozniej napadowosc.Obecnie mam pustke w glowie,zaniki pamieci,przytlumione uczucia.Jak wyleczyc ta pustke w glowie ,zaniki pamieci itp?Co to moze byc?Bralem leki:Hydroxizinum,Fluoksetyna,Seronil,Xanax,Rispolept,Sypramil(kazdy po kilka mcy). Dziekuje
MĘŻCZYZNA, 35 LAT ponad rok temu

Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.

Szanowny Panie, musi Pan wiedzieć, że branie leku nie sprawi, że wyleczy się Pan ze stanów lękowych. Leki tłumią objawy, zastępując jedne drugimi, ale nie dotykają przyczyny Pana cierpienia. Proszę zapoznać się z możliwymi skutkami ubocznymi przyjmowanych przez Pana leków.

Odsyłam również do artykułów:

http://psychoterapia.natemat.pl/127565,jak-wybrac-dobrego-psychoterapeute

http://opsychiatrii.pl/psychotropy-powoduja-zaburzenia/

http://psychoterapia.natemat.pl/

Panu potrzebna jest psychoterapia, a nie koniecznie leki. Psychoterapia jest najskuteczniejszą metodą leczenia zaburzeń lękowych. Zachęcam Pana do zapoznania się z podejściem Metasystemowym na stronie:
www.pocieszka.pl ,
gdzie znajdzie Pan również adresy zaufanych specjalistów w pana okolicach.

Pozdrawiam,

Kamil Tarnawski
psychoterapeuta rekomendowany przez
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej

0

Zachęcam do podjęcia psychoterapii. W podobnych sytuacjach sama farmakoterapia nie jest wystarczająca do poradzenia sobie z trudnościami natury emocjonalnej, lękowej czy osobowościowej.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy