Uczucie strachu i lęku

Witam Coś z głową mi sie stało. Czuje sie źle sam dokładnie nie wiem co mi jest, ale to jest chyba strach. Chyba sie wszystkiego boje zaczęło sie to około pól roku temu. W domu i w ogrodzie wszystko jest ok ,ale praktycznie nie wychodze z domu na samą myśl o wyjściu np. do kościoła czuje sie bardzo źle. Szkołe zawaliłem przestałem wgl chodzić do niej. W społeczeństwie byłem lubiany tak naprawdę chyba wszyscy mnie lubili. Byłem u lekarza kazał mi badania zrobić, ale nie wytrzymałem w kolejkach.

Dzień dobry,

Proszę udać się do lekarza psychiatry, który wyłącznie w kontakcie osobistym może przeprowadzić badanie - a następnie zaproponuje Panu odpowiednią formę/metodę leczenia.

Z zaburzeniami lękowymi dobrze radzi sobie terapia poznawczo-behawioralna. Polecam zatem udać się do specjalisty, który pracuje w tym nurcie - aby po osobistej rozmowie mógł zdiagnozować Pana problem oraz zaplanować metody zaradcze. Im szybciej zgłosi się Pan po pomoc, tym szybciej Pana problem może być zniwelowany - zaniechanie działania może jedynie odczuwany przez Pana niepokój wzmagać. Powodzenia!