Czy mogę mieć nawrót nerwicy lękowej?

Dzień dobry. Mam 24 lata, 10 lat chorowałam na nerwicę, przez ostatni rok było wszystko dobrze. Jednak pół roku temu przeprowadziłam się, mam stresującą pracę, na razie mam tu mało znajomych. Stresuje się codziennie. Codziennie boli mnie głowa, kark. Jednego dnia bolą mnie ręce, drugiego brzuch, trzeciego nogi, pierś, kolejnego dnia mam duszności. Non stop coś. Szybko się mecze, na nic nie mam ochoty, z domu wychodzę z musu. Boję się o swoje zdrowie, że to rak, ciągle wyszukuje w Internecie informacji o chorobach. Czy to powrót nerwicy lekowej, czy może jednak coś mi jest?

Dzień dobry,
Podejrzewam, że to nawrót nerwicy lękowej i tu warto przyjrzeć się objawom, które towarzyszyły Pani w przeszłości. Doradzałabym konsultację z lekarzem psychiatrą, ponieważ nie powinna Pani zwlekać z leczeniem. Oczywiście nie mogę Pani dać gwarancji, że to objawy nerwicy a nie choroby somatycznej, gdyż nie mogę na podstawie samego opisu stawiać diagnozy i wykluczenie choroby wymagałoby dodatkowych badań. Polecam książkę "Lęk i fobia. Praktyczny podręcznik dla osób z zaburzeniami lękowymi" Edmund J. Bourne, Wyd. Uniwersytetu Jagiellońskiego. Sądzę, że warto zachować spokój gdyż najprawdopodobniej to objawy nerwicy i leki od psychiatry powinny pomóc. Okoliczności w których pojawiły się objawy tym bardziej wskazują na podłoże psychiczne. Polecam Pani jako uzupełnienie farmakoterapii także psychoterapię i tu warto spróbować terapii w nurcie poznawczo - behawioralnym. Mam nadzieję, że wkrótce uda się Pani do specjalisty i nastąpi poprawa.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psychologkulczycka.pl/

Dzień Dobry Pani:)

Proszę nie czekać i skonsultować zaprezentowane przez Panią symptomy , podczas bezpośredniej konsultacji diagnostycznej w Poradni Zdrowia Psychicznego, celem podjęcia terapii (najlepiej w paradygmacie poznawczo-behawioralnym).

Z życzeniami dla Pani pomyślności,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605