Czy w nerwicy lękowej mogę trącić naf sobą kontrolę?

Witam od listopada męczę się z nerwica lękowa z napadami paniki ale od paru dni mam ciągły niepokój lęk w ciągu dnia i załączają mi się myśli w trakcie tego napadu lęku że oszaleje zwariuje a czasem nawet że niewytrzymam tego i stracę kontrole nad sobą i zrobię coś mega głupiego sobie moje pytanie brzmi czy mogę faktycznie coś sobie zrobić??

Dzień dobry,

Jeśli to rzeczywiście nerwica lękowa z napadami paniki to są to tylko Pana obawy charakterystyczne dla tego rodzaju zburzenia (np. lęk przed utratą kontroli; utratą zmysłów) i nic Pan sobie sam nie zrobi. Mam nadzieję, że leczy się Pan u psychiatry i psychologa psychoterapeuty i tu polecam w szczególności terapię w podejściu poznawczo - behawioralnym. W ramach psychoedukacji i autoterapii polecam Panu także książkę "Lęk i fobia. Praktyczny podręcznik dla osób z zaburzeniami lękowymi" E. J. Bourne, Wyd. Uniwersytetu Jagiellońskiego. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze i proszę naprawdę się nie obawiać, gdyż są to tylko Pana lęki i nic złego się nie stanie.

Pozdrawiam serdecznie,

Katarzyna Kulczycka

http://psycholog - kulczycka.pl/