Czy w takiej sytuacji może dojść do uduszenia?

Witam, leczę się na ataki paniki, depresje oraz lęk uogólniony, od 3 miesięcy nie miałam żadnego ataku paniki do dzisiaj. Czuje jakbym miała się zaraz udusić, nie mam duszności tylko płytszy oddech i ogromny lęk przed uduszeniem. Czy jest możliwe aby człowiek sam siebie bez żadnej choroby mógł się udusić nie mając pokarmu ani płynu w jamie ustnej ?

Dzień dobry,

Na szczęście to tylko Pani lęk i nie ma takiej opcji. W ramach psychoedukacji i autoterapii polecam Pani książkę: "Lęk i fobia. Praktyczny podręcznik dla osób z zaburzeniami lękowymi", E. J. Bourne, Wyd. Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Pozdrawiam serdecznie,

Katarzyna Kulczycka

http://psycholog - kulczycka.pl/