Problem z atakami paniki 40-latki

Błagam o pomoc. Od blisko roku cierpie na ataki paniki. Mam leki których nie biorę Mizarin, Tranxene bo się panicznie boje wstrząsu anafilaktycznego. Jestem juz zmęczona atakami, nie mogę nirmalnie funkcjonować. Lekarz mówi brać, drugi ze mnie nie zmusi. Ja to wiem,potrzebuje pomocy w przezwyciężeniu tego leku. Chce zacząć się eczyc a nie jestem w stanie. Proszę o rady. Każdy mnie zbywa, psycholog również. Pomocy!

Dzień dobry,
Doradzałabym Pani psychoterapię w nurcie poznawczo - behawioralnym. która jest bardzo skuteczna w przypadku tego typu objawów i nastawiona na bezpośrednią z nimi walkę. Polecam książkę: "Lęk i fobia. Praktyczny podręcznik dla osób z zaburzeniami lękowymi" Edmund J. Bourne, Wyd. Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jeśli chodzi zaś o leki to bardzo trudne wyleczyć się jednocześnie się nie lecząc. Sądzę, że terapia stałaby się dla Pani przestrzenią dla omówienia i przezwyciężenia lęków związanych z braniem leków. Mam nadzieję, że nastąpi poprawa i tego też Pani życzę.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/

Witam Panią,
Ataki paniki są w pełni wyleczalne na drodze właściwie
dobranej psychoterapii.
Nie ma konieczności brania leków.
Odpowiednio dopasowana psychoterapia pomoże Pani
uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami zaburzeń lękowych
i ataków paniki oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu
odzyska Pani spokój, równowagę wewnętrzną i radość życia.
Zachęcam do szukania pomocy u psychoterapeuty,
który skutecznie zajmuje się leczeniem ataków paniki i zaburzeń
lękowych.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl