Czy jest szansa na wyleczenie ataków paniki?

Witam, Moi rodzice się rozwiedli w grudniu 2018r, w czerwcu zaczęłam mieć ataki paniki i mam je do teraz. Chodzę na terapię, ale boję się że będę tak miała do końca życia. Czy mogę to wyleczyć?

Dzień dobry,
Oczywiście nie wiem jak będzie w Pani przypadku, ale ataki paniki ogólnie są uleczalne. Polecam psychoterapię w podejściu poznawczo - behawioralnym, gdyż jest ona bardzo skuteczna w przypadku leczenia tego typu objawów. Doradzałabym także ewentualne skonsultowanie ze swoim terapeutą potrzeby dodatkowej konsultacji psychiatrycznej, gdyż czasem niezbędna jest równoległa farmakoterapia. W ramach autoterapii polecam książkę "Lęk i fobia. Praktyczny podręcznik dla osób z zaburzeniami lękowymi" E. J. Bourne, Wyd. Uniwersytetu Jagiellońskiego. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze i polecam mieć nadzieję na pełne ustąpienie objawów w przyszłości. Niestety terapia wymaga czasu i tutaj niezbędna jest cierpliwość.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog - kulczycka.pl/