Napady paniki i lęku u 22-latki

Witam, jestem tu nowa od 20 stycznia tego roku zmagam się z pewnym problemem. Raz jest lepiej raz gorzej. Raz czuje się pełna energii a czasem szkoda gadać. Mam straszne napady paniki lęku, trzęsie mi się całe ciało, ból w klatce piersiowej, dziwne niepełne oddychanie, szumy w uszach, w nocy jak chce zasnąć to nagle przebudzam się z panika że przestałam oddychać i mam takie uczucie jakbym odplywala. Mam straszne lęki na punkcie zdrowia, boję się że jestem ciężko chora, że umrę zaraz i wgl, czy ktoś z was też tak ma? Jak sobie radzicie? Wystarczy że coś mnie zaboli, żałuję i już jest panika że jestem poważnie i nieuleczalnie chora. Biorę positivum i pije melise, czasem pomaga a czasem nie... Pomocy.. Są ataki słabsze i silniejsze... Jestem też przed miesiączka, możliwe że dlatego dopadł mnie dziś taki silny atak paniki i czuję się cały czas zdenerwowana

Dzień dobry,
Doradzam wizytę konsultacyjną u psychologa psychoterapeuty, gdyż najprawdopodobniej pomocna okazałaby się psychoterapia. W szczególności z tego rodzaju problemami polecam terapię w nurcie poznawczo-behawioralnym. Sporo osób zmaga się z podobnymi dolegliwościami i opisane objawy prawdopodobnie wskazują na zaburzenie lękowe z napadami paniki. W zaburzeniu tym obecne są objawy somatyczne, które błędnie interpretowane są przez chorego jako symptomy zbliżającej się śmierci, utraty zmysłów lub szaleństwa/choroby psychicznej. Z pewnością potrzebuje Pani pomocy specjalisty a opisane objawy można skutecznie leczyć. Polecam Pani jako uzupełnienie terapii książkę pod tytułem "Lęk i fobia. Praktyczny podręcznik dla osób z zaburzeniami lękowymi" Edmund J. Bourne, Wyd. Uniwersytetu Jagiellońskiego (dostępna m.in. w księgarniach internetowych). Mam nadzieję, że psychoterapia w krótkim czasie przyniesie Pani poprawę.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/