Jak się pozbyć takiego lęku?

Kilka lat tamu ( około 10 lat) uczestniczyłam w dwóch stłuczkach. Mój były facet nie wyhamował i wjechał raz w taxi, a miesiąc później w samochód L, od tamtego czasu gdy siedzę na miejscu pasażera mam lęki jak ktoś zbliża się bardzo blisko do samochodu, zaraz łapię się za klamki itp. co mogę z tym zrobić? Wszyscy się ze mnie śmieją że tak reaguje....

Dzień dobry,
Doradzałabym psychoterapię w podejściu poznawczo - behawioralnym, która jest najskuteczniejsza w leczeniu fobii. Polecam także książkę "Lęk i fobia. Praktyczny podręcznik dla osób z zaburzeniami lekowymi" Edmund J. Bourne, Wyd. Uniwersytetu Jagiellońskiego. Podejrzewam, że terapeuta pracowałby z Panią m.in. wykorzystując technikę desensytyzacji, która opisana jest także w wymienionej przeze mnie książce. Sądzę, że psychoterapia mogłaby szybko doprowadzić u Pani do zniwelowania objawów. Pomyślnie rokuje fakt, że jest Pani na chwilę obecną wstanie jeździć samochodem.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/