Jak leczyć ataki paniki w nocy?

Mam te problemy już od prawie 2 mies. Zaczęło sie nagle, od ataku paniki w nocy. Od tamtego czasu stale kontroluje swój oddech, co chwilę muszę wziąć głębszy oddech bo inaczej obawiam się uduszenia. Często brak mi tchu, i ściska mnie w gardle. Brałam przez miesiąc tabletki na rozrzedzanie wydzieliny ale nic nie pomagało. Mam trochę katar i być może od tego czasem ciężko mi się oddycha. Czasem tez mam wrażenie że nie mam siły oddychać. Jest to okropne i utrudnia mi życie... Kiedy się czymś zajmę i bardzo mnie to zaabsorbuje to czasem udaje mi się o tym zapomnieć i wtedy jest okej. Ale na ogół przeważnie czuje się źle. Nie kaszlę, nic nie odkrztuszam ale ciągle mam wrażenie spuchniętego gardła. Łykam tabletki uspokajające ziołowe, pomagają na takiej zasadzie, że się wyciszam ale duszności nie mijają. Nie wiem co mam robić, ludzie z mojego otoczenia uważają ze wydziwiam i wyszukuje sobie choroby, a ja bym po prostu chciała, być taka jak kiedyś, czyli wolna i beztroska. Teraz gdy tylko się budze odrazu myślę o tym oddychaniu i ciągle chodzę smutna i przygnębiona, nie wiem co robić...

Dzień dobry,
Doradzałabym psychoterapię poznawczo - behawioralną u psychologa psychoterapeuty pracującego w tym nurcie, gdyż w przypadku opisanych objawów terapia ta będzie najskuteczniejsza. Ewentualnie warto by skonsultowała się Pani także z psychiatrą, ale najlepiej przedyskutować taką konieczność ze swoim psychoterapeutą. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze tylko powinna Pani udać się do specjalisty. Polecam w ramach psychoedukacji książkę "Lęk i fobia. Praktyczny podręcznik dla osób z zaburzeniami lękowymi" Edmund J. Bourne, Wyd. Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog - kulczycka.pl/

Witam Panią,
Życie z zaburzeniami lekowymi i z atakami paniki
to ciągły lęk, udręka i nasilające się dolegliwości fizyczne,
które jeszcze bardziej potęgują ten paniczny lęk.
Nawet wtedy, gdy nie ma ataków paniki, to występuje lęk
przed atakami paniki, lęk przed lękiem.
Zaburzenia lękowe, w tym ataki paniki,
nie tylko dezorganizują życie ale też przynoszą poczucie
niepewności i zagubienia, ograniczają niezależność,
hamują aktywność społeczną i utrudniają normalne
funkcjonowanie w społeczeństwie, zabierając tym samym
całą radość życia.
Na zaburzenia lękowe i ataki paniki jest tylko jeden
sposób – należy je wyleczyć.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć ataki paniki
i zaburzenia lękowe, należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń lękowych
oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu odzyska
Pani spokój, równowagę wewnętrzną i radość życia.

Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl