Dlaczego bardzo szybko się denerwuję?

Witam mam 22 lata. Mam problem i zastanawiam się czy leży on może po stronie psychologicznej. A więc bardzo szybko się denerwuje nawet z błachych powodów. Mam takie napady zaczynam sie dziwnie czuć denerwować bez powodu robi mi się naprzemian gorąco i zimno mam dreszcze czuje osłabienie ciężej mi oddychać wtedy myśle że jestem na cos chora i zaczynam sie tego bać mam lęk przed kolejnym napadem . Mam zmniejszony apetyt nawet w ogóle nie chce mi sie jeść a czasem normalnie jem z apetytem. Mam 4 letnią córkę i zostałam z nią sama na 3 msc gdyż partner wyjechał do pracy za granice. Jak mam napad boję się być sama w domu mam taki lęk że cos mi się stanie a jestem tylko z córką w domu. Najczęściej jak cos zaczyna mnie boleć też sie denerwuje i zaczynam szukac w Internecie co to może być. Proszę o poradę czy to poważny problem i czy muszę udac się do specjalisty.

Dzień dobry,
Podejrzewam, że mogą to być początki zaburzeń z grupy lękowych. Napady o których Pani pisała to najprawdopodobniej tzw. napady lęku panicznego, którym towarzyszą objawy somatyczne i poczucie, że coś złego może się stać. Doradzałabym konsultację z psychologiem psychoterapeutą najlepiej pracującym w podejściu psychodynamicznym lub ewentualnie poznawczo - behawioralnym. Z pewnością psychoterapia pomogłaby Pani dotrzeć do źródeł problemu. Dobrym pomysłem byłaby także konsultacja z psychiatrą, ale to już pozostawiam Pani do przemyślenia. W ramach psychoedukacji polecam książkę "Lęk i fobia. Praktyczny podręcznik dla osób z zaburzeniami lękowymi" Edmund J. Bourne, Wyd. Uniwersytetu Jagiellońskiego. Mam nadzieję, że uda się Pani wkrótce do specjalisty.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psychologkulczycka.pl/