Jak leczyć te zaburzenia lękowo-depresyjne?

Mężczyzna lat 27 Zaburzenia lękowo depresyjne (depresja z nerwicą lękową) Zacząłem się leczyć u psychiatry 2 tygodnie temu na zaburzenia lękowo depresyjne (depresja z nerwicą lękową) i lekarz zapisał mi trzy pudełka pramolanu 3x20 tabletek 50 mg i chloroprixen pudełko 50 tabletek 15 mg pramolan miałem zażywać 3x dziennie po tabletce a chloroprixen 1x dziennie na wieczór i psychiatra kazał mi się pokazać po tygodniu i się pokazałem i mi powiedział żebym brał ten pramolan do skończenia 3 pudełek a chloroprixen żebym odstawił bo co prawda dobry miałem smak do jedzenia ale senny po tym chodziłem głowę miałem taką ciężką i jak te leki skończę powiedział mi lekarz że już tego nie będę zażywał tylko będę jeden antydepresant zażywał który mi doktor przepisał o nazwie velafax 37,5mg 28 tabletek 1x dziennie po śniadaniu lekarz mi powiedział że to najlepszy antydepresant jaki mi mógł przepisać i że po nim powinien mi się mózg pobudzić do działania i że ten lek powinien mi odbudować mózg z czasem lekarz mi kazał przyjść następnym razem jak się leki skończą i kazał mi spróbować jak to się je ten velafax aby po miesiącu zwiększyć mi dawkę do 75mg i moje pytanie jest takie czy tak miało być że najpierw był pramolan i chloroprixen że to była taka rozgrzewka a później został włączony tylko i wyłącznie velafax czy dawka na początek 37,5 mg nie jest za mała czy ten lek rzeczywiście jest taki dobry że pobudza odbudowywuje mózg z czasem a nie usypia po ilu ten lek zaczyna działać ile go trzeba zażywać miesiąc 3 miesiące pół roku rok do wyleczenia jakie ma skutki uboczne czy jest bezpieczny jak się go odstawia czy uzależnia czy ma się smak do jedzenia po tym leku to znaczy czy po nim się tyje i na końcu chciałem się dowiedzieć co to są zaburzenia lękowo depresyjne(depresja z nerwicą lękową) czy ten lek jest na to skuteczny i generalnie chciałbym się wszystkiego dowiedzieć na temat tego leku na co on jest itd. itp.i tej mojej choroby co mam co to jest jak się to leczy i czy ten lek na to jest tak świetny pozdrawiam i miłego dnia i za każdą odpowiedź z góry dziękuję.

Witam Pana,
Jeżeli choroba jest zaawansowana i nie jest Pan w stanie
funkcjonować, konieczne jest stosowanie środków
farmakologicznych, o dodatkowym działaniu tłumiącym
lęk, które sprawiają, że lęki i inne dolegliwości stają się
łatwiejsze do zniesienia.
Powinien Pan jednak wiedzieć, że farmakologia jest leczeniem
objawowym bowiem środki farmakologiczne nie leczą zaburzeń
depresyjno
- lękowych i nie rozwiązują problemu, jedynie tłumią objawy.
Aby skutecznie wyleczyć zaburzenia depresyjno – lękowe,
trzeba poznać dokładnie naturę Pana problemu,
dotrzeć do jego źródła i na tej podstawie opracować
właściwą metodę terapii.
Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń depresyjno- lękowych oraz ich uciążliwymi
konsekwencjami, dzięki czemu odzyska Pan spokój, równowagę
wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl