Rumień na twarzy podczas stresu

Witam. Moim problemeem jest to,ze w kazdej stresujacej sytuacji bardzo sie czerwienie,az policzki mi pulsuja. Robi mi sie bardzo goroco a potem zaczyna bolec mnie glowa...po jakim czasie to ustaje. Gdy rozmawiam z kims rowniez czuje ze twarz zaczyna pulsowac.....Nie wiem jak mam sie z tym uporac. Najgorzej jest w pracy bo czasami siedzac nagle czuje ze juz sie robi mi goroco i wtedy twarz robi sie czerwona. Na zmiane temp mam tak samo a o wypiciu alkoholu juz nie wspomne. Prosze o pomoc. Ania

Objaw, o którym pani pisze wydaje się być dość uciążliwy. Przypuszczam, że może odczuwać pani już lęk przed samym zaczerwieniem się, a kiedy to już się stanie czuje się pani źle i trudno jest przestać o tym myśleć (o tym zaczerwienieniu). Podłoże takiego objawu może być dość złożone, zazwyczaj takie nadmierne czerwienie się ,,zakrywa'' inne ważne problemy. Z mojego doświadczenia pracy z pacjentami wynika, że po pewnym czasie objaw ten zmniejsza się, niekiedy prawie zanika, pojawia się sporadycznie. W takiej sytuacji dobrze byłoby skonsultować się z psychoterapeutą.

Dzień Dobry Pani,

Proszę rozważyć kontakt i rozmowę o Pani dolegliwości z psychologiem.

Proszę wprowadzić w swoje życie techniki radzenia sobie ze stresem.

Z mojej strony zachęcam Panią mocno do medytacji i systematycznej aktywności fizycznej, na powietrzu.

Życzę Pani radości z codzienności,
Irena Mielnik-Madej

Witam,
Objawy, które Pani opisała wydają się być dla Pani nie tylko istotne ale na tym etapie również wywoływane nie tylko przez czynniki fizjologiczne ( jak budowa naczyń krwionośnych, "ukrwienie twarzy:), ale powiązały się również z reakcjami emocjonalnymi i społecznymi kontaktami, co o ile samą fizjologię można maskować poprzez fluidy to emocjonalne reakcje można będzie opanować przy współpracy psychologa oraz nauce technik relaksacyjnych, tu również przydatna w relaksowaniu jest metoda EEG BioFeedback.
Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek