Rumienienie się podczas stresu

Witam, mam na imie Marek i mam 21 lat. Moj problem jest taki ze podczas stresu, nerwow zalewam sie rumiencem, nawet gdy wcale się nie wstydze. Nie wie jak poradzic sobie z tym ze czesto jak gdzies wychodze wykakuje mi rumieniec ( nie zawsze), nawet jak sie nie wstydze. Jak jestem w domu to moja twarz jest normalna, zimna. Jak wychodze do wiekszego grona ludzi, lub tez musze z kims romzawiac to wychodzi mi rumieniec ( a wcale sie nie wstydze i rumieniec nie zawsze wychodzi), prosze o pomoc:(

Może to być objaw w reakcji na emocje, jakie Pan przeżywa. Warto przyjrzeć się w dokładnie jakich sytuacjach się pojawia, czy jest w tym jakaś prawidłowość? Rozumiem, ze zawsze w sytuacjach ekspozycji społecznej, w relacjach. Może zatem wato skonsultować się z psychologiem i wspólnie popracować nad zmianą?

Szanowny Panie,
samego rumieńca nie da się pokonać, można natomiast popracować nad sytuacjami go wywołującymi, by pojawiał się rzadziej. Warto przemyśleć w jakich sytuacjach się pojawia oraz przede wszystkim - dlaczego. W poradzeniu sobie z emocjami i myślami prowadzącymi do uczuć wywołującymi rumieniec może pomóc m.in. metoda RTZ. Jeżeli jest Pan zainteresowany tą metodą wówczas zapraszam do kontaktu.
Z poważaniem,
Anna Szostak