Osłabienie z powodu stresu

Dzien dobry.ostatnio miałam sporo stresu w wyniku czego jestem osłabiona.Co moge zrobić zeby sie tego pozbyć? I po jakim czasie minie? Dodam ze biorę magnez z wit b, do tego tez tran, miałam robione badania krwi i wyniki mam dobre.proszę o poradę z góry dziekuje i pozdrawiam.

Dzień dobry,
pytanie co pani rozumie przez osłabienie? Czy jest to brak motywacji do działania, mniejsza siła fizyczna, szybka męczliwość czy może jeszcze inne objawy? Jeżeli nie jest to stan przewlekły, któremu nie towarzyszą zmiany emocjonalne (jak np. podwyższony poziom niepokoju czy smutku), to zalecam prosty i zbawienny odpoczynek. Najlepsze suplementy diety nie zastąpią odpoczynku - zarówno zdrowego snu, jak i czasu na relaks i przyjemność w ciągu dnia. Pani i pani ciału się to po prostu należy.

Pozdrawiam
-Bartosz Piasecki

Poradzić sobie ze stresem można albo poprzez zmianę warunków zewnętrznych- np eliminację czynnika stresogennego (zmianę pracy, przeprowadzkę itp) lub tez poprzez nauczenie się bardziej adaptacyjnych form reagowania w różnych sytuacjach (a to najlepiej zrobić podczas psychoterapii). Zachęcam do działania, zależnie od możliwości!