Czy ból może być spowodowany stresem?

Po śmierci babci zaczęły dziać się różne rzeczy. Bóle pod żebrami raz z lewej, raz z prawej strony, niepokój, strach przed przebywaniem samotnie w pokoju, po prostu stres. Strach przed tym co będzie po odwróceniu się, czy czegoś nie zobaczę, albo kogoś.. Czy ból może być spowodowany stresem czy udać się do lekarza? Ile może trwać taka trauma pośmiertna?

W przypadku żałoby stres jest naturalną reakcją, a sam proces żałoby, jego fazy i cas trwania są uzależnione od indywidualnej osoby. W momencie, gdy będzie odczuwać Pani dyskomfort, który nie mija z czasem polecam udać się do lekarza pierwszego kontaktu i/lub psychologa. Pozdrawiam.

Dzień dobry
to, czego pani doświadcza może być spowodowane stresem związanym z utratą bliskiej osoby. Do pewnego stopnia jest to całkowicie naturalne, że w czasie żałoby nasze ciało odreagowuje stres a my czujemy silne negatywne emocje. Nie można dokładnie określić jaka powinna być siła takich emocji czy jak długo trwać żałoba, to jest zawsze kwestia indywidualna. Pomimo tego, że po stracie bliskiego jest czymś ludzkim i naturalnym, to jeśli czuje się pani tymi odczuciami przytłoczona to może warto o nich porozmawiać z bliskimi? Jeśli ten naturalny krąg pomocy nie wystarcza wtedy warto udać się do psychologa czy psychoterapeuty, który pomoże pani przejść przez ten trudny okres w życiu, i wyłapie jakieś ewentualne niepokojące reakcje, tak aby móc im przeciwdziałać.

Pozdrawiam
- Bartosz Piasecki
http://poznacsiebie.pl