Wstręt do ludzi spowodowany stresem w pracy

Witam, mam 22 lata, i pracuje w dużej firmie informatycznej pod dużą presją i w związku z tym moje pytanie. Ostatnio jestem cały czas podenerwowany, wszystko mnie irytuje, nawet najmniejsza błahostka jest w stanie wyprowadzić mnie z równowagi, do tego jeszcze ostatnio mam "wstręt do ludzi" denerwują mnie wszyscy począwszy od najbliższych po osoby których nie znam osobiście. Proszę o pomoc co mogę zrobić żeby się uspokoić.

Witam Pana. Gdy stres w pracy jest duży warto szczególnie zadbać o odstresowanie poza pracą. Np. poprzez realizację zainteresowań pozazawodowych, sport, spotkania z przyjaciółmi, urlop itp.
Jeśli chodzi o samą sytuację w pracy można zadbać o poprawę swoich umiejętności komunikacyjnych, asertywności i innych sposobów radzenia sobie z presją i ze stresem. Można zainteresować się czy współpracownicy podobnie przeżywają atmosferę w pracy? Jak oni sobie z tym radzą? Czy przełożeni są otwarci na potrzeby pracowników? Może warto z nimi porozmawiać na temat tego czego by Pan potrzebował żeby czuć się w pracy lepiej?
Jeżeli Pańskie rozdrażnienie będzie się utrzymywało, proszę pomyśleć o konsultacji psychologicznej w celu ustalenia jakie formy pomocy czy rozwiązania mogą być dla Pana najbardziej adekwatne.
Serdecznie pozdrawiam,
MB

Witam,
Praca zawodowa to ważna sfera życia i warto byśmy dobrze się w niej czuli.
Myślę, warto przyjrzeć się temu, co konkretnie jest dla Pana czynnikiem stresującym - duża ilość obowiązków, kontakty ze współpracownikami, kontakty z przełożonym, samo miejsce (przestrzeń) pracy? Być może jest możliwe wprowadzenie niewielkich , który poprawią Pana samopoczucie.
Kolejną sprawą jest Pana czas poza pracą. W jaki sposób wykorzystuje Pan czas wolny, czy przeznacza Pan odpowiednią ilość godzin na sen? Czy uprawia Pan jakiś sport? Czy relaksuje się Pan na.codzień np techniki relaksacyjne, oddechowe, muzyka relaksacyjna.
Zachęcam do kontaktu z psychoterapeutą bądź coachem, który pomoże przyjrzeć się sytuacji i zastosować odpowiednie środki.
Pozdrawiam