Biegunka i ból żołądka a stres

Witam. Otóż 6 lipca zaczęłam nową pracę, która wywołała u mnie sporo stresu. Od poniedziałku bardzo boli mnie żołądek, przez pierwsze 3 dni bolał cały dzień w odstępach czasu, od czwartku po dziś boli od razu po przebudzeniu i zaraz po tym, jak spożyję posiłek. Jestem na zdrowej diecie i jem sprawdzone produkty, które spożywam już od kilku lat i nigdy problemów nie miałam. Rano jestem w toalecie 3-4 razy, kał jest rzadki.Czy stres mógł wywołać taką reakcję? Czy też powód leży gdzie indziej?

Witam Panią. Jest bardzo prawdopodobne, że opisany przez Panią stan jest wywołany stresem związanym z nową sytuacją. Możliwe że jest to przejściowe i wkrótce zaadaptuje się Pani do nowych okoliczności. Proszę zainteresować się co dokładnie jest źródłem stresu – czy to wynika z atmosfery w pracy, czy może stawia sobie Pani bardzo wysokie wymagania? Czy jest coś czego Pani się obawia? Może ta sytuacja coś Pani przypomina? Warto porozmawiać z życzliwymi osobami, które mogą Pani pomóc spojrzeć z dystansu na sytuację w pracy i Pani nastawienie. Warto zadbać też o odpoczynek, zdrowy sen i aktywności nie związane z pracą jak hobby czy sport. Może też Pani spróbować technik relaksacyjnych.
Gdyby taki stan utrzymywał się, można pomyśleć o skorzystaniu z pomocy psychologicznej.
Pozdrawiam,
MB