Jak sobie poradzić po zmianie pracy i przy stresie?

Witam, Miesiąc temu zmieniłam pracę i od tej pory mam ogromne problemy ze sobą. Kiedyś byłam żywiołowa, dynamiczna i pewna siebie, a teraz w nic nie wieżę... Codziennie zasypiam i wstaję z bólem brzucha, w pracy mam napady płaczu i poczucia beznadziejności. Nie potrafię sobie z tym poradzić. Nie mam na nic siły, zero chęci do pracy i poznawania nowych zadań. Co się ze mną dzieje....?

Serdecznie witam,
Opisane przez Panią objawy mogą wskazywać na trudności w dostosowywaniu się do zmiany. Nowa sytuacja uruchamia myślenie, które napędza tworzenie negatywnych wizji, obrazu niepowodzenia czy nieradzenia sobie w nowym miejscu. Często dotyczy to pracy, ale też zmiany miejsca pobytu, przeprowadzki itp. Konsekwencją tego są przykre przeżycia i stany emocjonalne oraz objawy somatyczne (czyli dolegliwości ze strony ciała). Jeśli mamy poczucie, że są one wszechogarniające i przejmują kontrolę nad nami, warto zwrócić się o pomoc do psychologa, psychoterapeuty. Pomoże zmienić sposób myślenia i przywrócić równowagę i dobre samopoczucie.
Tymczasem proszę spróbować wracać do tych sytuacji, gdy dobrze sobie Pani radziła, a podejmowane zadania przynosiły satysfakcję. To co nowe nie musi być negatywne. Może jednak potrzebować czasu na zapoznanie i oswojenie.
Życzę Pani powodzenia w nowym miejscu i wyrozumiałości dla siebie.

Witam Panią. Po przeczytaniu Pani postu mam pewną hipotezę. Być może to co się z Panią dzieje to reakcja na zmianę w ważnym obszarze życia. Lęk i inne uczucia, które pojawiają się w nowej sytuacji są normalną reakcją. Traktowanie tego co się z Panią dzieje z większym zrozumieniem, wyrozumiałością może spowodować osłabienie dolegliwości. Jednak proszę nie kierować się wyłącznie moją hipotezą. Czasem zmiana powoduje, reakcje ze strony naszego organizmu. Myślę, że warto by skontaktowała się Pani ze swoim lekarzem i doświadczonym psychologiem. Mam nadzieję, że Ci obaj specjaliści pomogą Pani rozpoznać źródło Pani dolegliwości i udzielą do diagnozy adekwatnej pomocy. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Witam,

Trudne myśli, które się w Pani pojawiają sprawiają, że odczuwa Pani nieprzyjemne emocje, a co za tym idzie sygnały z ciała. Objawy, które Pani opisuje wskazują na epizod depresyjny. Polecałabym kontakt z psychoterapeutą.

Zachęcam również do przeczytania mojego artykułu o myśleniu w depresji:
http://bezproblemowo.pl/depresja-psychoterapia/

Pozdrawiam serdecznie,
Aleksandra Korotko
www.bezproblemowo.pl

Witam Panią.
Zastanawiam się przede wszystkim, czy lubi Pani swoją nową pracę? Obowiązki w niej i ludzi? Czy czuje się Pani w niej kompetentna? Z jakim nastawieniem i z jakich powodów w niej się Pani znalazła?
Jak wygląda Pani życie poza pracą? Czy może tam dzieje się coś ważnego?

Każda nowa sytuacja w życiu, ponieważ jest czymś nieznanym, wiąże się ze stresem, ale rozumiem, że poziom tego napięcia jest bardzo wysoki i niezrozumiały dla Pani?
Myślę, że nie ma co stawiać hipotez drogą internetową i przy tak małej ilości wiedzy na temat Pani życia.

Gorąco namawiam Panią do poszukania odpowiedzi na powyższe i wiele innych pytań, z pomocą psychoterapeuty w realnym świecie.

Pozdrawiam i życzę opanowania niepokoju, odzyskania radości życia i pewności siebie.

Agnieszka Dymska
Psycholog, psychoterapeuta
www.pomocpsychologa.pl
www.facebook.com/Agnieszka.Dymska