Jak poradzić sobie ze stresem na studiach?

Witam. Jestem studentka i nie potrafie sobie poradzic ze stresem. Ciagle czyms sie denerwuje - chodzi o nauke.. Boje sie ze niczego nie zalicze, ze bede najgorsza. Przez ten stres nie moge sie skupic na niczym. ostatnio także pojawily sie problemy w zwiazku oraz klopoty ze snem - ciagle sie budze.. Nie moge przestać myslec o stresujacych sytuacjach... Dochodzi takze kryty I doluje mnie takze to jakie" kolorowe" życie maja moi znajomi a ja tylko siedze w ksiazkach... Jak mam sobie z tym poradzic?

Dzień Dobry Pani,

Z Pani opisu wnioskuję, że należy Pani do osób ambitnych i dużo wymagających od samej siebie.
Porównuje się Pani do innych, którzy mają według Pani opinii "kolorowe" życie.

Chcę Pani powiedzieć, że jest tak, że tęsknimy za tym, czego nie mamy.
Im bardziej czegoś chcemy i nadmiernie się skupiamy i napinamy, to tak się dzieje, że nie układa się nam według naszego planu.

Namawiam Panią do nauczenia się czasami odpuszczać, nikt nie jest doskonały.

Ktoś Wielki kiedyś powiedział, że aż 90 % z tego, o czym myślimy- nie wydarza się.
Proszę w okresie zaliczeniowym zadbać o siebie- tak się zorganizować, żeby wysypiać się 8 godzin, nie pić napojów energetyzujących i gazowanych po godz. 17.00.

Nie zapominać o aktywności fizycznej, bo ruch jest naturalną formą antystresową.

Zachęcam Panią do popracowania nad wzmocnieniem samooceny, w obecności psychologa.

Zapraszam serdecznie na Skype,

Życzę Pani dużo wyrozumiałości dla samej siebie,
Irena Mielnik-Madej

Witam Panią. Moim zdaniem znajduje się Pani w sytuacji kryzysowej. Natura takiej sytuacji polega między innymi na tym, że różne aspekty z otaczającej rzeczywistości wpływają przytłaczająco na na rzeczywistość wewnętrzną (np. na emocje, sposób myślenia a to z kolei wzmacnia reakcję stresową). Potrzebuje Pani profesjonalnej pomocy. Proszę skorzystać z poniższego adresu:
Centrum Interwencji Kryzysowej
pl. Ks. Gustkowicza 13
80-543 Gdańsk (pomorskie)
Telefon:
(0-58) 511-01-21
(0-58) 511-01-22
Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/