Stres, nudności i zaburzenia nastroju

Dzień dobry, w październiku zaczęłam studia, na początku wszystko szło w porządku, ale od 2 tygodni, bez żadnej konkretnej przyczyny, zaczęłam się bardzo źle psychicznie czuć, przez co nie mogę chodzić na zajęcia co jeszcze pogarsza sprawę. Od tygodnia bez przerwy czuję jakbym zaraz miała zwymiotować, nie mogę też spać i czuję się jakbym była w sytuacji bez wyjścia, ponieważ brak obecności zmniejsza szanse na zaliczenie semestru.

Witam Panią. Z Pani opisu wnioskuję, że coś ważnego dzieje się z Pani bezpieczeństwem. Na poziomie ogólnym już sama nowa sytuacja jaką jest podjęcie studiów (co wiąże się z Pani byciem w nowych miejscach, z nowo poznanymi ludźmi) może osłabiająco wpływać na Pani poczucie bezpieczeństwa. Dużo zmian w krótkim czasie może silnie oddziaływać na tą jedną z najważniejszych naszych potrzeb. Inną możliwością jest, że jakieś konkretne doświadczenie (sytuacja) ma wpływ na to co się z Panią dzieje. Proszę zaufać swojemu ciału, że bez przyczyny nie reagowałoby w taki sposób. Potrzebuje Pani moim zdaniem kontaktu ze specjalistą, który pomoże Pani rozpoznać źródło tego co się z Panią dzieje i pomoże Pani podjąć stosowne kroki by mogła Pani realizować ważne dla siebie cele. Proszę skorzystać z poniższego adresu:
pl. Ks. Gustkowicza 13
Gdańsk
Telefon:
(0-58) 511-01-21
(0-58) 511-01-22
Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Witam serdecznie, to typowe działanie kumulacji stresu spowodowanego studiami, który może przekształcić się w tzw. lęk egzaminacyjny. Nie Pani pomyśli nad zasięgnięciem porady u psychoterapeuty lub ewentualnie on-line ale też u psychoterapeuty. Pozdrawiam
miło i głowa do góry.

Myślę,że trudnosci psychczne wynikają z nowej sytuacji, w jakiej się Pani znalazła. Rozpoczęcie studiów, stanięcie twarzą w twarz z nowymi wyzwaiami mogą stanowić bardzo silny czynnik stresogenny. Uciekając przed stresem jedynie pogłębia Pani problem. Myślę, że warto podjąć spotkania z psychologiem, który pomoże Pani przystosować się do tej nowej sytuacji i pokaże również efektywne metody radzenia sobie ze stresem. Pozdrawiam

Witam,

Sytuacja podjęcia studiów wiąże się z różnymi nowymi wyzwaniami, przed którymi musiała Pani stanąć, jest to również sytuacja stresowa dla większości osób. Zachęcam Panią do poszukania pomocy u specjalisty, u psychologa podczas konsultacji aby poprawić jakość swojego życia oraz poradzić sobie z emocjami.
Pozdrawiam,
MM