Zaburzenia osobowości i zmiany nastroju

Witam. Dwa lata temu stwierdzono u mnie zaburzenia osobowości. Od jakiegoś czasu miewam również dziwne zmiany nastroju. Od trzymania żyletek w dłoni do śmiania się ze wszystkiego dzieli mnie kilka minut a nawet sekund. Śmiech to nie wszystko. Jestem również bardzo pewna siebie i zapominam dlaczego kiedykolwiek byłam smutna. Później przez chwilę jestem odcięta od rzeczywistości. Chciałabym zapytać czy są to objawy moich zaburzeń? Dodam jeszcze, że zaczęło się to około 4 miesięcy temu.

Witam Panią. Po przeczytaniu tego co napisała Pani o swojej sytuacji najważniejsza moim zdaniem kwestia to: jak od dwóch lat, odkąd stwierdzono u Pani zaburzenie osobowości przebiega plan pomocy. Dobrze by było by mogła Pani korzystać z pomocy psychologa. To ten specjalista mając z Panią systematyczny kontakt może odpowiedzieć na zadane w poście pytania. Napisała Pani, że doświadczana przez Panią zmiana ma miejsce od ok. 4 miesięcy. Być może jest to związane z konkretnym doświadczeniem (sytuacją, okolicznościami). Proszę zadbać o pomoc dla siebie na miejscu, z możliwością bezpośredniego kontaktu. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Witam serdecznie,
Zmiany nastroju, o których Pani wspomina są na pewno niepokojące i uciążliwe. Mówi też Pani o diagnozie zaburzeń osobowości - jakie to zaburzenie? Być może częste zmiany nastrojów występują jako przejaw tych zaburzeń, jednakże wszystko zależy od konkretnego rodzaju zaburzeń osobowości. Zachęcam do skorzystania z pomocy psychoterapeuty w celu polepszenia funkcjonowania.
Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska

Uważam, że skoro zdiagnozowano u Pani zaburzenie osobowości, powinna być Pani pod stałą, systematyczną opieką psychologa i realizować z nim swoją pracę. To bardzo ważne. Z tego co Pani pisze objawy są niestety niepokojące, dlatego proszę o nich opowiedzieć swojemu psychologowi - jeśli oczywiście z takim podjęła już Pani współpracę. Jeśli nie, proszę skorzystać z wizyty u psychologa i podjąć psychoterapię - im wcześniej porozmawia Pani o swoich stanach, tym lepiej.

Serdecznie pozdrawiam!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl

Mogą to być objawy zaburzenia osobowości, ale również może świadczyć o pogłębianiu się trudności na tle psychologicznym. Niezbędna jest interwencja psychoterapeuty. Pozdrawiam