Jakie są objawy dezintegracji osobowości?

Psycholog stwierdził u mnie dezintegrację osobowości. Jakie są objawy dezintegracji osobowości?

Dzień dobry!

Warto zadać to pytanie prowadzącemu psychologowi, z którym ma Pani osobisty kontakt i który, znając bliżej Panią, obserwując Pani funkcjonowanie w realnej sytuacji, może trafnie uzasadnić swoje hipotezy i diagnozę - rozjaśnić, co dokładnie miał na myśli, które objawy obserwuje najwyraźniej, na jakiej podstawie dokonał oceny itp.

Pozdrawiam!

Witam,
Termin " dezintegracja osobowości" jest bardzo szeroki. Nie jest to diagnoza konkretnej jednostki chorobowej czy zaburzenia. O dezintegracji osobowości mówimy w przypadku zaburzeń osobowości, ale także w przypadku chorób psychicznych. Proponuje porozmawiać z terapeutką na temat konkretnej diagnozy. Dezintegracja to zaburzenie struktury osobowości. W psychologii znane jest zjawisko dezintegracji pozytywnej , które wysuwa hipotezę, że w niektórych przypadkach dezintegracja może być początkiem zmiany na lepsze.
Zachęcam do rozmowy z terapeutą.
Pozdrawiam
Aleksandra Tyszka