Dezintegracja osobowości

Mam 21 lat i stwierdzoną psychologicznie daleko posuniętą dezintegrację osobowości, rozpad self. Nie potrafię nawiązywać trwałych relacji uczuciowych z innymi. Czy w ogóle jest możliwe odbudowanie i poukładanie takiej osobowości? Podejrzewam, że już nic nie można z tym zrobić.

W jednym i drugim przypadku psychoterapia może pomóc "poukładać" taką osobowość, ale droga do tego celu będzie inna w zależności od podłoża problemów. Zachęcam do rozmowy z psychiatrą - warto poprosić go, żeby zdiagnozował Pani problemy oraz wskazał jaki rodzaj terapii będzie najlepszy.

Może też Pani podzielić się informacją o diagnozie psychiatrycznej na tym portalu i poprosić o podpowiedź jaki rodzaj terapii wybrać.

Pozdrawiam!

Witam, zdecydowanie można wiele zrobić aby poprawić swoje funkcjonowanie psychiczne. Diagnoza, którą Pani tu podaje budzi pewne moje wątpliwości, może warto skonsultować się jeszcze z innym specjalistą? Proszę też skorzystać z długoterminowej psychoterapii w orientacji psychodynamicznej lub psychoanalitycznej, większości pacjentom, którzy podejmują psychoterapię udaje się pomóc. Pozdrawiam