Czy moja depresja powstała z mojej osobowości?

Psychiatra stwierdził,że moja depresja powstała z mojej osobowości i poleca terapię psychodynamiczną,ale skąd ja mam wiedzieć z jakiej to osobowości powstało?. Mi było dobrze samej ze sobą,nie odczuwałam w ciągu dnia lęku i niepokoju,w ogóle nie płakałam,byłam tylko nerwowa.Ile trwa taka terapia właściwie,jak jest ukierunkowywana?Czy 100% skuteczności jest?.Ja mam tzw opór przed tym i chodzę swoimi drogami,temu się boje,że jej nie sprostam,a chciałabym.Do tego możliwe,że depresja po tacie też

Dzień dobry
Rzeczywiście przy depresji dobrze pójść na terapię psychodynamiczna. Terapeuta po pierwszych konsultacjach będzie mógł zdiagnozować jaka jest podstawa osobowościowa Pani depresji. Terapia psychodynamiczna jest terapią długoterminową, tj liczoną w latach i nie przeszkadza w "chodzeniu własnymi ścieżkami". Natomiast żaden uczciwy psychoterapeuta nie da Pani 100% gwarancji wyzdrowienia
http://psychoterapia-krakow.net/

Dzień Dobry Pani,

Skuteczność terapii psychodynamicznej byłaby zależna od Pani otwartości, cierpliwości
zaangażowania i współpracy z terapeutą i od tego uzależniony byłby czas trwania psychoterapii.

Wspieram Panią mentalnie w podjęciu decyzji,
irena.mielnik.madej@gmail.com