Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 0 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czym różni się nerwica od innych zaburzeń psychicznych?

Dzień dobry,

Zadała Pani proste pytanie, na które, niestety, nie ma prostej odpowiedzi. Wydaje się, że czas trwania terapii uzależniony jest od przynajmniej kilku czynników, m.in. od rodzaju rzeczonego zaburzenia, jego "głębokości", czy też intensywności, od wieku osoby, której to zaburzenie dotyczy, a nade wszystko od wewnętrznej motywacji do uczestnictwa w terapii. Ważne jest też, w jakim nurcie prowadzona będzie terapia.
Jako, że osobowość kształtuje się przez całe życie i jest swoistym fundamentem, od którego zależy nasze codzienne funkcjonowanie, można powiedzieć, że "naprawa" tego fundamentu jest najtrudniejszym rodzajem pracy terapeutycznej. Biorąc pod uwagę tylko powyższe czynniki, trzeba stwierdzić, że zwykle terapia zaburzeń osobowości może trwać od kilku miesięcy (przy częstotliwości spotkań 1 x w tygodniu, daje to kilkadziesiąt sesji) do kilku lat.

Powyższe informacje należy jednak potraktować jako umowne - bowiem potencjalny czas trwania terapii może ocenić dopiero konkretny terapeuta, po przeprowadzeniu szczegółowej diagnostyki osoby, która się do terapii zgłosi.

Pozdrawiam.

0

Dzień Dobry Pani,

Nie mam możliwości jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytanie, gdyż jest zbyt dużo zależnych.

Efektywność i czas trwania psychoterapii zależy od otwartości, cierpliwości, zaangażowania oraz aktywnej współpracy z Terapeutą.

Serdeczności i tylko radości Pani życzę,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
0

Dzień dobry. Nie ma najszybszej terapii osobowości. Pracą nad osobowością zajmują się psychoterapeuci psychodynamiczni. Jest to długi proces terapeutyczny. Zważywszy na to, że osobowość jej zmiany czy zaburzenia determinują całe nasze życie warto się jej podjąć.

serdecznie pozdrawiam

http://psychoterapia-krakow.net/

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy