Czy coś takiego jak mieszane zaburzenie osobowości w ogóle istnieje?

Mam zdiagnozowane mieszane zaburzenie osobowości. Współwystępują u mnie podobno cechy borderline, anankastyczne i unikające. Czy leczenie zaburzenia mieszanego jest bardziej skomplikowane niż jednego konkretnego ? Czy to oznacza, że jestem głębiej zaburzona ? Nie można znaleźć na ten temat żadnych publikacji ani artykułów w internecie, bo z oczywistych powodów osoby z tym zaburzeniem nie przejawiają wspólnych cech. Wydaje mi się również, że to bardzo rzadka diagnoza i lekarze lub psychologowie kliniczni częściej zdiagnozują osobowość borderline lub histroniczną ze względu na różnorodność cech niż mieszane zaburzenie osobowości. Czy coś takiego jak mieszane zaburzenie osobowości w ogóle istnieje czy jest to wyłącznie kwestia umowna ? Czy mam się martwić, że nie spełniam jednorodnych kryteriów diagnostycznych i jestem przez to jakaś ,,dziwna'' nawet jak na zaburzoną osobę ?

Witam,

wskazana jest psychoterapia jako forma pomocy i leczenia zaburzenia osobowości, diagnoza dla psychoterapeuty jest pewnego rodzaju drogowskazem, który umożliwia właściwe ukierunkowanie procesu terapeutycznego, w celu poprawy funkcjonowania i jakości życia pacjenta. Polecam paradygmat poznawczo - behawioralny.

Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Pani,

Istnieje rozpoznanie diagnostyczne (zaburzenie mieszane).
Wskazana byłaby psychoterapia psychodynamiczna, która sprawdza się w tego typu leczeniu- skoncentrowana jest na pomocy
w zrozumieniu sposobów tworzenia wglądów, dotyczących rzeczywistości wewnętrznej i zewnętrznej (czyli tzw. psychoanaliza).

Dla Pani Serdeczności i Radości,
irena.mielnik.madej@gmail.com