Jak rozwijają się zaburzenia osobowości?

mam takie pytanie, otóż we wtorek mam egzamin z psychologii klinicznej i byłbym bardzo wdzięczny jak ktoś mógłby mi napisać jak rozwijają się zaburzenia osobowości bo nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat. Będę ogromnie wdzięczny.

Witaj! Czy zaburzenia osobowości mają rozwój? Każda osoba z zaburzeniem to indywidualny przypadek. Nie powiem CI nic na temat podręcznika akademickiego - natomiast z doświadczenia wiem, że nie możemy powiedzieć o żadnym schematycznym przebiegu. U jednej osoby takie zaburzenie ukazuje się nagle. U innej osoby stopniowo.

Jeśli dostaniesz pytanie o rozwój zaburzenia (a jest ich wiele) to z pewnością będzie ono się tyczyć konkretnego zaburzenia np. nerwice czy psychozy.

Życzę powodzenia!
http://psychopedagog.eu