Czy takie zachowania mogą świadczyć o zaburzeniach osobowości?

Czy takie zachowania mogą swiadczyc o zaburzeniach osobowości ? - zakładanie spraw sądowych wszystkim, którzy w jakiś sposób " nacisną na odcisk", spędzanie na tym większości czasu - łatwe popadanie w konflikty, -upieranie się przy swoich racjach, nie przyjmowanie innych argumentów - winne zawsze sa inne osoby lub okoliczności - problemy z empatia - brak pokory i wdziecznosci - gromadzenie wszystkich rzeczy, starych , zniszczonych, niemodnych - duza pewność siebie, wręcz poczucie wyzszosci

Dzień dobry!

Tak, większość wypisanych przez Panią przykładów, świadczy o zachowaniach bardzo nasilonych, nadmiernych, skrajnych i nietypowych. Mogą być objawem zaburzeń osobowości.

Pozdrawiam!