Napady złego nastroju, poczucie pustki, potrzeba płaczu bez przyczyny i pesymizm

Witam.Mam 24 lata. Jak poradzić sobie z napadami złego nastroju, poczuciem pustki, potrzebą płaczu bez przyczyny i pesymizmem? Mówią mi, że jestem mistrzem samokrytyki. Na co dzień uważana jestem za bardzo wesołą osobę, jednak miewam coraz częściej napady złego nastroju trwające do 2 tyg. Próbuję z tym walczyć, potem wszystko na jakiś czas wraca do normy. Chyba jest coś ze mną nie tak, że mam taki zmienny humor. Chyba, że każdy człowiek tak ma. na uczelni uśmiechnięta w domu gbur jakich mało...

Zachęcam do skorzystania z pomocy psychologa- podobne objawy: chwiejny nastrój, dłuższe okresy płaczliwości, drażliwości, apatii, anhedonii, negatywnych myśli dotyczących siebie i przyszłości mogą być wynikiem zaburzeń afektu (np depresji, choroby afektywnej dwubiegunowej, ewentualnie zaburzeń osobowości). Dlatego ważna byłaby diagnoza i podjęcie leczenia.