Nerwica lękowa a stosowanie leków Asentra i Depakine Chrono

Psychiatra na nerwice lękową i nap.lekowe przepisał mi Asentra i Depakine Chrono! To drugie jako stabilizator nastroju.Prosze o wyjaśnienie jak działa ten lek? Asentra ma za zadanie podnieść poziom serotoniny a jak oddzialywuje na mózg Depakine? Na ulotce jest tylko że to lek przeciwpadaczkowy?

Witam,
W ulotce jest także napisane, że jest to lek stosowany w chorobach afektywnych i obecnie jest to chyba jednak jego główne zastosowanie w medycynie.
Depakine Chrono to tzw. stabilizator nastroju, czyli lek mający zapobiegać zmianom faz w chorobie afektywnej dwubiegunowej. Stosowany jest również u osób z nadmierną drażliwością, wybuchowością - u takich, które mają problem w kontroli swoich emocji. Czasami efekt jest bardzo dobry ale też często niezauważalny. Generalnie to dość dobry lek ale w konkretnych chorobach. "Nerwice" lękowe i napady lęku właściwiej byłoby leczyć psychoterapią.
Pozdrawiam

Jeżeli o mnie chodzi to jestem przeciwnikiem leczenia nerwicy lękowej środkami farmakologicznymi w ogóle, a w szczególności w tak zmasowany sposób.
Naturalnie nie zma w ogóle szczegółów, historii choroby itd. Być może dobrze by było gdyby Pani się u mnie zjawiła. Pozdrawiam i życzę zdrowia