Depakine Chrono 300 a działanie

Dzień dobry. Od jakiegoś czasu cierpię na nerwicę lękową. Po konsultacji ze specjalistą i postawieniu przez niego diagnozy dostałam leki Asentra, a także Depakine Chrono. Najbardziej mnie interesuje co to jest za lek Depakine Chrono 300? Nie wiem jaki wpływ będzie miał na mój organizm, na co dokładnie oddziałuje. Nie ukrywam, że trochę się boję stosowania takiej dawki leku, na temat którego nie mam zbyt dużej wiedzy. Chciałabym się też dowiedzieć jak Depakine Chrono 300 działa w psychiatrii, w leczeniu jakich chorób psychicznych jest polecany? Na co dokładnie pomaga Depakine Chrono i w jakich przypadkach jest stosowany? Nie wiem, czy nie powinnam zdecydować się na zastosowanie jakiegoś tańszego zamiennika Depakine Chrono. Będę bardzo wdzięczna za każdą pomoc, bo bardzo chcę pozbyć się mojego problemu i zacząć żyć normalnie.

Mgr Anna Mieszkowska

Dzień dobry, Depakine Chrono 300 to lek oddziałujący na układ nerwowy. Ma on działanie przeciwdrgawkowe, dlatego może być stosowany także w przypadku epilepsji. Depakine Chrono 300 stosuje się również w ramach profilaktyki występowania zaburzeń afektywnych dwubiegunowych (ChAD). Jest to lek refundowany (podobnie zresztą jak Asentra, która ma działanie przeciwdepresyjne i przeciwlękowe, przyjmuje się ją też w przypadku występowania zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych).

Jeśli mogłabym jeszcze w czymś pomóc - zapraszam do kontaktu.

Pozdrawiam serdecznie, Anna Mieszkowska

Dzień dobry,

Lek ten jest dość często stosowany w psychiatrii jako tzw. stabilizator nastroju. Jego główne zastosowanie to leczenie epizodów maniakalnych w chorobie afektywnej dwubiegunowej. Często jest dodawany do terapii, gdy u pacjenta są objawy wahania nastroju, drażliwość, impulsywność. Trudno określić, jaki zgłosiła Pani objawy lekarzowi, że podjął decyzję o włączeniu tego leku. Sugerowałbym zapytać lekarza o to na kolejnej wizycie, na pewno rozwieje Pani wątpliwości.
Pozdrawiam.