Czy powinna odstawić lek Depakine Chrono po zajściu w ciążę?

Witam, choruję na Chad. Zażywam depakine chrono 500 x 2, lamilept 50 x 2 i ketrel 25 na noc. Zaszłam w ciążę. Czy powinnam natychmiast odstawić leki czy zrobić to stopniowo. Wizytę u lekarza mam dopiero za dwa miesiące.

Nie należy odstawiać leków z dnia na dzień ani bez uprzedniej konsultacji z lekarzem prowadzącym. O tym czy wskazane jest odstawianie leków w ciąży u pacjentek z ChAD decyduje dotychczasowy przebieg choroby. Czasami wskazane jest kontynuowanie farmakoterapii. Powinna Pani skontaktować się z lekarzem i poprosić o pilną wizytę.

Witam!
Depakine Chrono ma działanie teratogenne i nie powinna być stosowana u kobiet w ciąży!!! Odstawienie od razu leków padaczkowych może zaowocować dużym napadem drgawkowym. Odstawienie stopniowe lub zamiana na inny lek p/ padaczkowy, pozbawiony zagrożeń teratogennych.
Gratuluję i powodzenia
W. Łuczkowski.