Możliwość nagłego odstawienia leku Depakine Chrono

Witam, czy Depakine Chrono można odstawić z dnia na dzień w szpitalu. Córka ma napady nieświadomości. Przyjmuje obecnie depakine plus lamitrin S Ponieważ nie ma dobrych efektów leczenia po podwyższaniu depakiny mamy odstawić depakine właśnie w szpitalu w jeden dzień i zwiększyć dawkę lamitrinu. Czy to bezpieczne? czy nie będzie powikłań?

Zasadą obowiązujacą przy zmianie leków przeciwpadaczkowych jest stopniowe zwiększanie dawki " nowego" leku aż do osiągnięcia dawki terapeutycznej. Dopiero po osiągnięciu odpowiedniej tj terapeutycznej dawki " nowego " leku można stopniowo odstawic " stary" czyli wcześniej stosowany lek. Nagłe odstawienie leku przeciwpadaczkowego jest niebezpieczne i grozi wystąpieniem między innymi stanu padaczkowego.
Nie wiadomo mi by były inne zasady zmiany leków przeciwpadaczkowych.