Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 3 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Lek Depakine Chrono a picie alkoholu

Dzień dobry. Około 2.miesięcy temu miałem jednorazowy napad padaczki i obecnie biorę depakine chrono 500-1x dziennie, wieczorem. Niedługo, wg.zalecenia neurologa, zacznę brać depakine 300-1x dzienn, wiecz. (lekarz mówi, że za niedługo odstawię lek). Czy mogę się napić alkoholu,chodzi mi o jednorazowe picie/napicie się alkoholu,w Sylwestra (jeśli mogę, to w jakiej ilości). Odkąd biorę ten lek nie piłem jeszcze alkoholu (wcześniej rzadko i w małych ilościach). Moja waga-ok. 87 kg.,wiek 24 lata.
MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu

Czy autyzm jest wyleczalny?

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, czy autyzm jest wyleczalny.

Witam.po pierwsze :jeśli ma Pan rozpoznana padaczkę,to NIE WOLNO spożywać alkoholu.Nawet mała jego ilość może spowodować napad-alkohol obniża próg drgawkowy,poza tym może wpływać na stężenie leków lub poziom elektrolitów.
PO drugie"nie znam wywiadu,ale to dziwne,że lek przeciwpadaczkowy ma zostać odstawiony (po uprzednim zmniejszeniu dawki) po tak krótkim czasie od jego włączenia?Czy miał Pan jakiś uraz głowy?

0

Alkohol obniża próg drgawkowy, zwiększa więc możliwość napadu. Lepiej byłoby pożegnać się z alkoholem i to na stałe.
Życie bez alkoholu jest możliwe i to całkiem ciekawe... Pozdrawiam. JW

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy