Stosowanie leków na epilepsję a spożycie alkoholu

WItam! Mam pytanie. Jestem chory na epilepsje od 11 roku życia. Na początku przez kilka lata brałem orfiril long i odstawiłem go na rok i wszystko było okej aż do zeszłych wakacji kiedy miałem atak. od roku biore depakine chrono 500 na noc i 300 rano. Moje pytanie tyczy się spożycia alkoholu. Gdybym np planował impreze na której chciałbym więcej sie napić to nie brać leków przez ten dzień czy nie ma to znaczenia czy je wezmę czy nie? Dodam że miałem robione EEG miesiąc temu i było czyste.

Alkohol obniża próg drgawkowy i predysponuje do wystąpienia napadu padaczkowego, zwłaszcza w okresie spadku jego stężenia we krwi.
Alkohol i leki przeciwpadaczkowe mogą wywołać wiele działań niepożądanych czasem niebezpiecznych dla życia.